Ciasto „Góra Lodowa” bez pieczenia

Ciasto góra lodowa bez pieczenia

Ciasto góra lodowa to bardzo popularny i smaczny wypiek, który często przygotowujemy na święta i inne wyjątkowe okazje. W tym wpisie zaprezentuje Wam moją interpretację tego ciasta w wersji bez pieczenia.

Ciasto góra lodowa bez pieczenia to bardzo smaczny i łatwy w przygotowaniu deser na każdą okazję. Składa się z herbatników, masy budyniowej i dwukolorowej polewy. Całość prezentuje się i smakuje naprawdę rewelacyjnie!

Dlaczego warto przygotować ciasto góra lodowa bez pieczenia?

  • Efektownie wygląda i obłędnie smakuje.
  • Do jego wykonania nie potrzebujemy piekarnika.
  • Doskonale sprawdzi się na różne okazje jak i bez okazji.

Jeśli lubicie ciasta bez pieczenia, góra lodowa koniecznie musi znaleść się na waszej liście deserów do zrobienia. Wyjątkowy smak, prostota i niepowtarzalność w każdym kęsie to cechy, które wyróżniają to ciasto na tle innych.

CIASTO GÓRA LODOWA BEZ PIECZENIA

Składniki

Krem

  • 2 budynie waniliowe bez cukru
  • 3 szklanki mleka
  • 2 żółtka jajek
  • 1 kostka masła
  • 1/2 szklanki cukru
  • 1 łyżka mąki pszennej

Polewa

  • 1,5 szklanki mleka w proszku
  • 1/2 szklanki wody
  • 1/3 szklanki cukru
  • 1 kostka masła
  • 1 łyżka kakao

Dodatkowo

  • około 30 herbatników kakaowych
  • około 20 okrągłych biszkoptów

*pojemność szklanki 250 ml

Wykonanie

  1. Kostkę masła wyjmujemy wcześniej z lodówki, aby zmiękła.
  2. Krem budyniowy: W rondelku zagotowujemy 2 szklanki mleka z 1/2 szklanki cukru.
  3. W osobnym naczyniu łączymy 1 szklankę mleka, 2 budynie bez cukru, 1 łyżkę mąki i 2 żółtka. Wlewamy mieszankę do gotującego się mleka i mieszamy do zgęstnienia. Przykrywamy folią spożywczą i odstawiamy do całkowitego wystudzenia.
  4. Miękkie masło miksujemy na puch. Cały czas miksując, dodajemy stopniowo przestygnięty budyń.
  5. Składanie ciasta: Formę o wymiarach 20×30 cm wykładamy papierem do pieczenia.
  6. Na dnie układamy warstwę herbatników i wykładamy większą połowę kremu. Całość przykrywamy herbatnikami i wykładamy pozostały krem.
  7. Połówki biszkoptów wbijamy w krem rzędami.
  8. Ciasto wstawiamy na chwilę do lodówki.
  9. Polewa: W rondelku zagotowujemy 1/2 szklanki wody, kostkę masła i 1/3 szklanki cukru.
  10. Zdejmujemy z palnika, dodajemy mleko w proszku i mieszamy do połączenia.
  11. Część polewy przekładamy do innej miseczki, dodajemy kakao i mieszamy.
  12. Ciasto wyjmujemy z lodówki i polewamy jasną i ciemną polewą.
  13. Ponownie wstawiamy ciasto do lodówki, najlepiej na całą noc do całkowitego stężenia.
Ciasto góra lodowa bez pieczenia przepis

Jak oceniasz ten przepis? Kliknij gwiazdkę, aby dodać ocenę!

Średnia głosów to 4.9 / 5. Oddanych głosów: 166

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 16 =